Computer Kinesiology

Metoda Computer Kinesiology (Počítačová kineziologie) je expertní systém určený pro diagnostiku, prevenci a léčbu poruch pohybového aparátu. Je výsledkem práce lékařů, fyzioterapeutů a matematiků, má za sebou 30 let neustálého vývoje a klinických testů.

Kompletní ošetření Computerové kineziologie se skládá z těchto částí:

Diagnostika

probíhá převážně vestoje. Fyzioterapeut postupně vyšetřuje celé tělo, ohodnocuje rozsahy pohybů v kloubech a pohmatem zjišťuje zatížení jednotlivých svalů. Zjištěné údaje zaznamenává do počítače, který je použit k vyhodnocení získaných dat. Počítač následně zobrazí zatížení všech segmentů páteře a různých částí pohybového aparátu, stejně jako i jednotlivých vnitřních orgánů. Vyznačí momentálně „nejslabší“ místa na těle a proto je poté snazší se dobrat k příčině obtíží.

Program pracuje také s vrozenými dispozicemi – na základě data, hodiny a místa narození vypočítá přesný bioritmus daného člověka, který bere do úvahy při sestavování léčebného plánu.

Ošetření

Cílem ošetření je harmonizovat nalezené nerovnováhy v těle. Ošetření se skládá z následujících částí:

  • MASÁŽ – program CK navrhne terapii v podobě masáže, kdy se rytmickým způsobem některé svaly nastimulují, a jiné povolí. Masáž je dobře snášena, a je velmi relaxační.
  • SESTAVA CVIKŮ – nejdůležitějším prvkem ošetření CK je návrh cvičební sestavy, určené pro každodenní cvičení. Jedná se převážně o dechové cviky v určitých pozicích. Již po prvním cvičení dochází často k velké úlevě. Při pravidelném cvičení dochází po několika týdnech k harmonizaci organismu.
  • DALŠÍ DOPORUČENÍ – na základě diagnostiky může ošetření obsahovat i návrh na úpravu životního stylu, stravování či pitného režimu.

Pro koho je systém CK určen?

  • pro klienty s akutními i chronickými potížemi pohybového aparátu – bolesti v zádech, vadné držení těla, poúrazové a pooperační stavy, pohybové potíže
  • bolesti hlavy, závratě
  • oslabení imunity, únava a napětí, psychosomatické poruchy
  • dýchací potíže
  • gynekologické potíže
  • pro každého, kdo chce poznat svoje tělo a zlepšit svou kondici!

Více informací o metodě CK: http://jona.cz/czech/ck2.htm

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s