O nás

IMG_2309

1401550_578854785575483_6360119782173744978_o

Mgr. ADÉLA MIKULOVÁ

fyzioterapeutka

IMG_2331

Fyzioterapii jsem studovala, protože mi přišlo zajímavé pomáhat lidem, kteří mají obtíže s pohybovým aparátem. K pohybu jsem měla vždycky blízký vztah, vyzkoušela jsem mnoho sportů a stále mě baví objevovat jeho nové rozměry. Studium mi odhalilo jen malou část z tajemství těla. Až praxe, odborné kurzy a kontakt s mistry v oboru mi ukázaly více. Jsem každodenně udivována propojením těla a duše, pohybu a vědomí. Snažím se stále vzdělávat a nalézat nová témata, která pak mohu přinášet vám a být vám tak prospěšná.
Pracovala jsem v Jedličkově ústavu, na soukromé klinice Monáda v Praze a na lůžkovém oddělení v nemocnici Vojkov. Před sedmi lety jsem založila v Zelenči ordinaci fyzioterapie, která se postupně rozrůstá. Nyní spolupracuji s kolegy fyzioterapeuty a maséry a máme mnoho věrných a spokojených klientů. Vedeme kurzy cvičení pro děti i pro dospělé a máme připravené další projekty, které chceme pro vás postupně realizovat.
Pokud řešíte nějaký pohybový problém, mohu Vám být nápomocna při nápravě, budu se snažit pochopit a vysvětli příčinu vašich potíží.
Od roku 2006 mám od ministerstva zdravotnicví ČR osvědčení k výkonu zdravotnického povolání v oboru fyzioterapie.  Reg.č.: 024-0063-2069

Absolvované kurzy:

Mobilizační a měkké techniky páteře a periferních kloubů, diagnostika a terapie
McKenzie koncept
Senzomotorická stimulace a stabilizace pohybového systému
Lymfologie
Fyzioterapie algických vertebrogenních syndromů
Terapie podle Mojžíšové
Celotělová akupresura dle klasické akupunktury
Reflexní terapie
Kraniosakrální techniky
SM systém
MFK
Taping
Hipoterapie

Mgr. VÍT KUBIAS

fyzioterapeutIMG_2344

Fyzioterapii jsem vystudoval na 3. lékařské fakultě UK v Praze a na Masarykově univerzitě v Brně. Bakalářské studium jsem dokončil v roce 2010, a od té doby se věnuji ambulantním pacientům. Kromě individuální terapie jsem začal také vést skupinová cvičení a výukové kurzy pro fyzioterapeuty, lékaře a cvičitele v rehabilitační metodě SM-systém. Magisterské studium jsem dokončil v roce 2014 a neustále si rozšiřuji znalosti absolvováním různých odborných kurzů.

 

Při terapii cíleně využívám techniky z různých fyzioterapeutických metodik a přístupů. Každý člověk reaguje na fyzioterapii jinak, a každý reaguje na jinou metodu jinak intenzivně. Proto je třeba terapii „ušít na míru“ a vybrat takové cviky a léčebný systém, který Vám bude nejlépe sedět. Jedna z věcí, které mě na fyzioterapii fascinuje nejvíc, je právě možnost improvizace, “naladění se” na konkrétního člověka a pochopení toho, co mu schází či co je špatně, a společně s klientem nalezení cesty, jak to napravit. Příčina pohybových potíží navíc nemusí vždy vycházet právě z pohybového systému, ale často je způsobuje i např. psychika a stav vnitřních orgánů. Ovlivňovat takovéto potíže pouze fyzioterapií někdy nestačí, proto bývá v rámci terapie občas nezbytné využití i jiných „alternativních“ přístupů – možností je více, mohou pomoci např. bylinné čaje, nácvik relaxace, využití prvků z jógy, nalezení myšlenkových vzorů, které mohou vést k fyzickým problémům apod.

 

Více informací můžete nalézt na mém webu: www.komplexnifyzioterapie.cz

Absolvované kurzy:

2015 – Kvantový dotyk
2015 – Kraniosakrální terapie cestou hluboké relaxace
2013-2015 – Reiki
2014 – Dynamická neuromuskulární stabilizace (DNS – koncept prof. Koláře)
2014 – Absolvování Mgr. studia fyzioterapie
2009-2014 – SM-systém (mnoho různých školení, včetně kurzů pro lektory)
2013 – Řetězení poruch v pohybovém systému (koncept doc. Tichého)
2013 – Kinesiotaping
2012 – Čínská terapie Tuina
2012 – Computerová kineziologie
2011 – Reflexní terapie plosky nohy
2010 – Absolvování Bc. studia fyzioterapie

Mgr. KLÁRA KOHOUTOVÁ

fyzioterapeutkaIMG_2325

Obor fyzioterapie jsem vystudovala na VZŠ Alšovo nábřeží r. 1998. Po studiu oboru fyzioterapie jsem pokračovala ve studiu učitelství tělesné výchovy a chemie na FTVS UK v Praze, kde jsem pokračovala zároveň ve studiu mezioborových kurzů pro maséry, trenéry a tělovýchovné pracovníky. Získala jsem cennou praxi ve zdravotnických i školních zařízeních.
Ve své dosavadní již 15leté praxi se snažím využívat především základy pohybové výchovy a fyziologie pohybu a aplikovat tyto zásady na nejběžnější činnosti každodenního života. S takovými obtížemi nás nejčastěji vyhledávají naši klienti – s potížemi vznikajícím při každodenních aktivitách, v zaměstnání, řízení auta apod.
Kromě fyzioterapie se věnuji také hippoterapii – metodě, která využívá živého koně pro léčbu a stabilizaci nejrůznějších tělesných i duševních poruch. Spolupráce se zvířetem vede u dětí i dospělých klientů k obnově a stabilizaci duševní a tělesné kondice. Tato práce je pro mne koníčkem a celoživotním posláním. Jsem držitelem závodní jezdecké licence a trenérské kvalifikace II. stupně.

ZBYŠEK KUBIAS

masér, cvičitelIMG_2336

Základní masérský kurz Sportovní, relaxační a regenerační masáže jsem absolvoval v Masérské škole REFIT v roce 1992, jako alternativu k mé tehdejší profesi veterinárního asistenta. Masážím a problematice kolem nich se naplno věnuji od roku 2010.

Snažím se najít klientům takový druh masáže, který jim bude vyhovovat. Od relaxačních přes sportovní po terapeutické nebo jejich kombinaci.

Díky spolupráci s maséry i fyzioterapeuty a absolvováním odborných kurzů získávám stále nové a nové poznatky, zkušenosti a přehled o funkci těla a pohybového aparátu a o tom, jak vše se vším souvisí a nic nejde řešit odděleně. Proto se snažím o komplexnost své práce. Zapojuji i cvičení spirální stabilizace SM-systém ve skupinách i individuálně.

Absolvované kurzy:

Masérská škola Refit
Baňková masáž
Baňková terapie
Bambusová masáž
Segmentová reflexní masáž
Měkké a trakční techniky
SM systém modul 1-4
Fitness instruktor A
Medová masáž
Dornova metoda
Čínská masáž Tuina
Reflexologie plosky nohy
Fyzioterapie funkce I Facilitace
Masáž lávovými kameny

 

S potěšením jsme se v roce 2016 stali Dobrými anděli 🙂 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s